Aktualności

strzałkaTrenowanie oka

W ramach szkolenia, Zarząd Koła Łowieckiego „Hubert” w Ryczowie zorganizował 4 maja 2008r. w Zatorze przystrzeliwanie broni myśliwskiej, gładkolufowej.

06.05.2008r.  •  czytaj dalej...
strzałka60-ta rocznica założenia naszego koła

W roku 2008 przypada 60-ta rocznica założenia Koła Łowieckiego "Hubert" w Ryczowie. W związku z tym świętem, Zarządowi Koła przypadnie zorganizowanie uroczystości, w których przygotowanie włączą się również członkowie koła.

08.04.2008r.  •  czytaj dalej...
strzałkaWiosna, czas wyzwań dla myśliwych

W trosce o ochronę środowiska naturalnego i wzrost populacji zwierzyny, na naszym terenie tradycją stało się już coroczne organizowanie akcji sadzenia drzewek...

29.04.2008r.  •  czytaj dalej...
Święty Hubert, Hubertus (ur. 655 r., zm. 30 maja 727 r.) – biskup diecezji Liège (przeniósł jej stolicę z Maastricht). Święty Kościoła katolickiego, patron myśliwych, leśników, strzelców, sportowców, kuśnierzy, matematyków i jeźdźców.

Św. Hubert urodził się w 655 roku w Gaskonii, był potomkiem królewskiego rodu Merowingów. Zamiłowanie do polowania odziedziczył po swoim ojcu. Towarzyszył mu często na łowach. Ponoć w wieku 14 lat uratował ojcu życie podczas polowania na niedźwiedzia w Pirenejach. Pełnoletni Hubert udaje się na dwór króla Frankonii, gdzie poślubia córkę Pepina z Heristal. Miał z nią syna Floriberta, późniejszego następcę na biskupstwie Liège.

Źródło: Wikipedia.orgczytaj dalej...

Wykonanie strony: Ernest Bobik Ernest Bobik
Prowadzący stronę: Piotr Bobik