Aktualności

strzałkaJak zostać myśliwym?

Sierpień, to dla myśliwych  początek sezonu łowieckiego w danym roku gospodarczym, a to dlatego, że właśnie wtedy rozpoczynają się polowania zbiorowe, przede wszystkim na kaczki i podobne ptactwo wodne.

19.08.2010r.  •  czytaj dalej...
strzałkaSmutna prawda o naszych lasach

Od kilku lat na terenie naszego obwodu łowieckiego można zaobserwować wzrastającą liczbę osób, które korzystają z aktywnego wypoczynku.

13.06.2010r.  •  czytaj dalej...
strzałkaPrzed nami nowe wyzwania

W niedzielę 18 kwietnia 2010 roku o godzinie 9.00 w Domku Myśliwskim w Półwsi odbyło się posiedzenie Walnego Zgromadzenia wszystkich członków koła.

17.05.2010r.  •  czytaj dalej...
Święty Hubert, Hubertus (ur. 655 r., zm. 30 maja 727 r.) – biskup diecezji Liège (przeniósł jej stolicę z Maastricht). Święty Kościoła katolickiego, patron myśliwych, leśników, strzelców, sportowców, kuśnierzy, matematyków i jeźdźców.

Św. Hubert urodził się w 655 roku w Gaskonii, był potomkiem królewskiego rodu Merowingów. Zamiłowanie do polowania odziedziczył po swoim ojcu. Towarzyszył mu często na łowach. Ponoć w wieku 14 lat uratował ojcu życie podczas polowania na niedźwiedzia w Pirenejach. Pełnoletni Hubert udaje się na dwór króla Frankonii, gdzie poślubia córkę Pepina z Heristal. Miał z nią syna Floriberta, późniejszego następcę na biskupstwie Liège.

Źródło: Wikipedia.orgczytaj dalej...

Wykonanie strony: Ernest Bobik Ernest Bobik
Prowadzący stronę: Piotr Bobik