Aktualności

strzałkaPomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

Nie od dziś wiadomo, że okres zimowy, to czas, na który wszyscy w sposób szczególny przygotowujemy się. Również zwierzęta leśne, nie pozostają dla tego okresu obojętne.

22.11.2008r.  •  czytaj dalej...
strzałka60-lecie Koła Łowieckiego

Historia Koła Łowieckiego "Hubert" w Ryczowie rozpoczęła się w 1948 roku. Obchody doniosłej, jubileuszowej uroczystości rozpoczęły się 25 października 2008 roku...

30.10.2008r.  •  czytaj dalej...
strzałkaNowi mieszkańcy naszych pól

W ostatnim okresie czasu, a zwłaszcza na przestrzeni ostatnich paru lat, na terenie naszego obwodu łowieckiego dostrzeżono znaczny spadek populacji kuropatwy.

11.08.2008r.  •  czytaj dalej...
Święty Hubert, Hubertus (ur. 655 r., zm. 30 maja 727 r.) – biskup diecezji Liège (przeniósł jej stolicę z Maastricht). Święty Kościoła katolickiego, patron myśliwych, leśników, strzelców, sportowców, kuśnierzy, matematyków i jeźdźców.

Św. Hubert urodził się w 655 roku w Gaskonii, był potomkiem królewskiego rodu Merowingów. Zamiłowanie do polowania odziedziczył po swoim ojcu. Towarzyszył mu często na łowach. Ponoć w wieku 14 lat uratował ojcu życie podczas polowania na niedźwiedzia w Pirenejach. Pełnoletni Hubert udaje się na dwór króla Frankonii, gdzie poślubia córkę Pepina z Heristal. Miał z nią syna Floriberta, późniejszego następcę na biskupstwie Liège.

Źródło: Wikipedia.orgczytaj dalej...

Wykonanie strony: Ernest Bobik Ernest Bobik
Prowadzący stronę: Piotr Bobik