Aktualności

strzałkaTym razem bażant

Podobnie jak w poprzednich latach i w tym roku 11 kwietnia Koło Łowieckie „Hubert” w Ryczowie wpuściło w nasz rejon kolejną partię bażantów.

14.04.2013r.  •  czytaj dalej...
strzałkaZamiast na polowanie...

Okres zimowy, to dla myśliwych oznacza nie tylko czas polowań. Myśliwi już od października aż do wiosny każdego roku wywożą w łowisko tony karmy w postaci wszelkiego rodzaju zbóż i suszonki.

28.01.2013r.  •  czytaj dalej...
strzałkaZ optymizmem w kolejny rok

W dniach 22 i 29 kwietnia bieżącego roku w Ryczowie, jak co roku o tej porze, odbyło się posiedzenie Walnego Zgromadzenia członków Koła Łowieckiego „Hubert” w Ryczowie.

03.05.2012r.  •  czytaj dalej...
Święty Hubert, Hubertus (ur. 655 r., zm. 30 maja 727 r.) – biskup diecezji Liège (przeniósł jej stolicę z Maastricht). Święty Kościoła katolickiego, patron myśliwych, leśników, strzelców, sportowców, kuśnierzy, matematyków i jeźdźców.

Św. Hubert urodził się w 655 roku w Gaskonii, był potomkiem królewskiego rodu Merowingów. Zamiłowanie do polowania odziedziczył po swoim ojcu. Towarzyszył mu często na łowach. Ponoć w wieku 14 lat uratował ojcu życie podczas polowania na niedźwiedzia w Pirenejach. Pełnoletni Hubert udaje się na dwór króla Frankonii, gdzie poślubia córkę Pepina z Heristal. Miał z nią syna Floriberta, późniejszego następcę na biskupstwie Liège.

Źródło: Wikipedia.orgczytaj dalej...

Wykonanie strony: Ernest Bobik Ernest Bobik
Prowadzący stronę: Piotr Bobik