Aktualności

strzałkaZ Lisięcic do naszego łowiska

W ostatnim czasie, za sprawą myśliwych oraz przy współpracy z Zarządem Okręgowym w Bielsku Białej, do naszego obwodu łowieckiego zostało wpuszczonych 100 sztuk bażantów.

23.03.2014r.  •  czytaj dalej...
strzałkaBogatsi o nowe urządzenia

Rok gospodarczy mija w najlepsze. Aktualnie czas polowań tak zwanych zbiorowych dobiegł końca. Już niewiele pozostało do podsumowania mijającego roku gospodarczego i rozmawiania o kolejnym łowieckim sezonie przypadającym na lata 2014 – 2015.

09.03.2014r.  •  czytaj dalej...
strzałkaCzas na zreferowanie i zaplanowanie

Jak co roku o tej porze we wszystkich  kołach łowieckich w Polsce, odbywają się zebrania sprawozdawcze z działalności za ubiegły rok gospodarczy.

 

21.04.2013r.  •  czytaj dalej...
Święty Hubert, Hubertus (ur. 655 r., zm. 30 maja 727 r.) – biskup diecezji Liège (przeniósł jej stolicę z Maastricht). Święty Kościoła katolickiego, patron myśliwych, leśników, strzelców, sportowców, kuśnierzy, matematyków i jeźdźców.

Św. Hubert urodził się w 655 roku w Gaskonii, był potomkiem królewskiego rodu Merowingów. Zamiłowanie do polowania odziedziczył po swoim ojcu. Towarzyszył mu często na łowach. Ponoć w wieku 14 lat uratował ojcu życie podczas polowania na niedźwiedzia w Pirenejach. Pełnoletni Hubert udaje się na dwór króla Frankonii, gdzie poślubia córkę Pepina z Heristal. Miał z nią syna Floriberta, późniejszego następcę na biskupstwie Liège.

Źródło: Wikipedia.orgczytaj dalej...

Wykonanie strony: Ernest Bobik Ernest Bobik
Prowadzący stronę: Piotr Bobik